top of page

Duvar Kağıdı Çeşitleri

 

 


 

 

Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları, üst üste bindirilmiş iki tabaka duvar kağıdından oluşurlar. Tabakalardan birisi baskılıdır. Böylece üzerindeki baskı, kağıtlama işleminden sonra da kağıdın üzerinde kalır.

 

Kabartma Duvar Kağıtları

Bir tabaka kağıt ile çok renkli, üç boyutlu renk pasta boya baskısından oluşur. İşlenmesi son derece kolaydır ve dış etkilere açık duvarlar veya mutfak ve banyo gibi nemli alanlara dahi uygulanabilir.

 

Vinil Duvar Kağıtları

Sıcak baskı ile işlenen bir adet kaplamalı kağıt tabakadan oluşur. Böylece özellikle çekici bir yüzey görüntüsü oluşur. Aynı şekilde etki altında kalan duvarlar veya nemli alanlar için de uygundur.

 

Boyanabilir Duvar Kağıtları

Naturel renkli, çift tabakadan oluşurlar tabakalardan biri kabartma desenlidir.Su bazlı her türlü boya ile boyanabilir.Böylece duvarınızda estetik bir görüntü oluşur.

Kalite Sembolleri

 

RAL, Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e.V. (Alman Kalite Güvence Derneği) Umweltbundesamt, (Federal Çevre Dairesi), Bundesgesundheitsamt(Federal Sağlık Dairesi) ve 40’ı aşkın duvar kağıdı üreticisi bir araya gelerek kalite ile sağlık ve çevre yönünden oluşabilecek sakıncalarla ilgili olarak tarafsız kurumlarca devamlı gözetimi yapılan bazı kriterler geliştirmişlerdir. Bu üreticiler kesin olarak toksik ve ağır metaller içeren pigment ve boyalar ile FCKW, yani kolr veya aroma içeren çözücüler kullanmaktan kaçınırlar. Vinil klorit monomer asla bu ürünlerde kullanılmaz.

Yanıcılık

Resmi makamlarca test edilen yanıcılık özelliği. DIN 4102 uyarınca yangın sınıflandırması.

 

 

DIN EN 235 Uyarınca Kalite Sembolleri

 

 

 

 

 

 

 

 


 
bottom of page